Rodzaje map

Mapy przygodowe (Adventure)
W takiej mapce mamy dostęp do całego świata, ale tylko na jego części rozgrywa się historia mapki. Mapka Adventure zawsze ma historię. Podczas gry na niej zwiedzamy lochy, miasta i inne miejsca by dojść do końca. Zwykle powiązana jest z Puzzle Map.

Mapy przetrwania (Survival)
Mapy tego typu mają na celu wstawić gracza w świat, w którym musi przetrwać dodatkowo są mu przydzielane zadania w formie zbuduj farmę kamienia, domek itp.

Mapy zagadek (Puzzle)
Tutaj testujesz swoje umiejętności rozwiązywania zagadek, problemów. Po każdym wykonanym zostajesz przepuszczony na dalszą część mapy gdzie czeka cię kolejne wyzwania. Ten tryb nie raz jest łączony z innym formami map.

Mapy parkour
Polega na jak najszybszym ukończeniu mapy poprzez pokonywanie kolejnych bloków otoczonych wodą, lawą lub gdy są położone wysoko nad ziemią. Ten tryb ma parę odmian jak sprint parkour itd.

Mapy twórcze (Creative)
Nie mają żadnego celu zostały stworzone po to, aby móc zwiedzić, obejrzeć i nabrać inspiracji do stworzenia własnej mapy. Nie mniej możesz dostosować mapę do swojego trybu gry.

Mapy w postaci gier (Mini/Game)
Mapy, które przy użyciu bloków komend, czerwonego proszku tworzą spójną mini grę. Często odbywa się bez użycia modów.

Mapa rywalizacji (PvP)
Tutaj możesz wyzwać swojego wroga na pojedynek w nietypowym terenie. Zawierają wzmocnione pancerze, bronie, dodatkowe pułapki. Pojedynki mogą być organizowane w formie drużynowej rywalizacji.

2 komentarze :

xFlow pisze...

Przydał by się The Dropper ;D

misiektechnologiczny38 pisze...

Przydały by się Droperki

Prześlij komentarz